Z zmiany doskonałej form drukarki są drogie również


Wynajem drukarek jest jeszcze częściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Zakup wszystkich urządzeń biurowych może zaprezentować się zbyt kosztowny, szczególnie dla początkującej firmy. Z uwagą przychodzi usługa dzierżawy urządzeń drukujących, która gwarantuje wypożyczenie potrzebnych sprzętów w właściwej do wielkości przedsiębiorstwa liczbie.

Wynajem drukarek więc nie tylko comiesięczne uiszczanie opłaty abonamentowej za wypożyczenie urządzeń drukujących, to przede wszystkim wygoda oraz swobodę wyboru. Całkowity koszt, jaki w klubu z dzierżawą ponosi przedsiębiorca, jest określany indywidualnie na zasadzie miesięcznego zapotrzebowania na wydruki.

Dużo firm zajmuje szczególną opinię na wartość wydruków i kopii, wynajem_drukarek1ponieważ istnieje zatem pewien z czynników, który działa na droga postrzegania biura przez użytkowników oraz partnerów biznesowych. Nieodpowiednio odbity, rozmazujący się tusz, toner barwiący palce i różne dokumenty to koszmar, jakiego z całą pewnością żaden menedżer nie chciałby przeżyć. Stąd też żadna szanująca się marka nie zainwestuje w sprzęt z najgorszej półki cenowej.

Z zmiany doskonałej form drukarki są drogie, również w obrocie, kiedy zaś w obsług. Ich serwisowanie również może wiele kosztować, jeśli traktowane są w nieumiejętny sposób. Nie jakiś przedsiębiorca chce trwonić budżet znanej marki na drukarki, ponieważ bardzo często obejmuje on łatwo ważniejsze wydatki.

Z okresem coraz ogromniejsza kwotę firm korzysta z wynajętych drukarek. Dlaczego? Gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą inwestować we flotę drukującą, ani martwić się materiałami eksploatacyjnymi, albo i ewentualną awarią urządzenia. Do ostatniej chwile wielu przedsiębiorców skarżyło się na stałe przestoje w drukowaniu, spowodowane kończącymi się tonerami oraz zepsutymi urządzeniami, które całymi tygodniami oczekiwały na przybycie serwisanta. W wynajmie drukarek ten punkt nie istnieje, ponieważ materiały eksploatacyjne są regularnie uzupełniane, a specjaliści są na bieżąco informowani o występujących awariach.

Przez cały okres wynajmu, sprzęt drukujący jest własnością dostawcy, dlatego te toż on pamięta o to, by wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Każde urządzenie drukujące jest zawarte bezpłatną usługą serwisową, i dzięki wdrożonemu systemowi zarządzania drukiem, wynajmujący doskonale wie, kiedy drukarka wymaga naprawy lub wymiany materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarek jest właściwym wyjściem również dla dużych przedsiębiorstw, jak również niskich firm. Coraz głównie z takiej opcje posiadają również szkoły, które korzystają urządzenie wielofunkcyjne i przybliżają je uczniom – w obecny system koszty dzierżawy składają się, a szkoła nie musi tracić momentu na wymianę tonera czy ewentualną naprawę urządzenia.

Dzierżawa urządzeń drukujących jest bezpieczna i w wypadku nowopowstałych firm – przedsiębiorca może dobrze oszacować miesięczne wydatki, bez ryzyka pojawienia się niespodziewanych kosztów połączonych z obsługą urządzeń.

Wynajem drukarek a nieprzemijający fenomen wydruków

Pomimo ogromnego rozwoju technologicznego w dalszym ciągu wydruki są pomocne w każdym przedsiębiorstwie. W spółkach co ważniejsze dokumenty wymagają trzymania ich papierowych możliwości w archiwach. Mile widziane na dokumencie są i materiały przekazywane na szkoleniach, konferencjach lub spotkaniach biznesowych.

Ale nie każdy przedsiębiorca chce przeznaczać budżet naszej marki na zakup urządzeń drukujących. Nie ciągle stanowi ostatnie korzystne. Jeśli do kosztów powiązanych z zakupem urządzeń doliczyć odpowiednią opłatę za materiały eksploatacyjne oraz ewentualny serwis, więc pewno się okazać, że długoterminowo bardzo większe wykaże się wypożyczenie urządzeń drukujących niż ich nabądź.

Czym stanowi wynajem drukarek?wynajem_drukarek_korzysci

Niektóre firmy prezentują się sezonowością, inne przez pełny rok są spore zapotrzebowanie na wydruki. Również w jednym, kiedy a w kolejnym przykładu z pomocą przychodzi wynajem drukarek.

Sezonowe przedsiębiorstwa niemające potrzeby czerpania z narzędzi emitujących przez pełen rok, nie są kandydaty do inwestowania we flotę drukującą. Znacznie mało i łatwiej jest im wynająć samą bądź kilka drukarek na mniejszy czas.

Podobnie jest w sukcesie firm, które posiadają szerokie zapotrzebowanie na wydruki. Częste korzystanie z drukarek związane są z dłuższymi zapotrzebowaniami na produkty eksploatacyjne. Gra tym systematycznie używane sprzęty (czasem nieumiejętnie) zdecydowanie częściej ulegają awariom. Znacznie łatwo może okazać się, że zakup urządzeń, ich restauracja i komunikacja tonerów, są na dłuższą metę bardzo nieopłacalne.

Wynajem drukarek gwarantuje przedsiębiorcy dostarczenie innych urządzeń drukujących i stałą opiekę serwisanta, a dodatkowo regularną wymianę materiałów eksploatacyjnych, co nie tworzy się z następującymi kosztami. Miesięczne raty abonamentowe planowane są indywidualnie na podstawie audytu, który powoduje określić zapotrzebowanie firmy na wydruki.

Na powyższych przykładach doskonale widać, że wynajem drukarek sprawdza się w wszelkiej firmie, mającej zapotrzebowanie na wydruki. Bez powodu na jej powierzchnia czy sezonowość.

Korzyści płynące z wynajmu drukarek

Wynajem drukarek jest teraz drinkom z najtańszych sposobów mienia z narzędzi drukujących. Największą zaletą, tego rozwiązania, odczuwalną obecnie w wstępnym etapie istnienia firmy, jest ograniczenie pierwszych wydatków powiązanych z kupnem mebla biurowego. Wynajem drukarek to miesięczne kwoty za dzierżawę, dzięki czemu przedsiębiorca może z powodzeniem planować wkłady w bezpośredniej nazwie, bez obawy o kolejne, niespodziewane koszty, powiązane z zmianą czy zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Dzierżawa urządzeń drukujących pozwala przedsiębiorcom w cali skoncentrować się na wykonywaniu biznesów, bez potrzeby angażowania kogokolwiek z marki we flotę drukującą. Pozostawione bez odpowiedniej opieki drukarki, mogą nieść poważne przestoje w książce, przez niewykryty czy nie zgłoszony brak materiałów eksploatacyjnych, bądź i awarię. By zapobiec takich sytuacji firma wynajmująca urządzenia drukujące wdraża system zarządzania drukiem, który służy szansę błyskawicznego wykrycia nieprawidłowości. Takie rozwiązanie sprawia, że osoba odpowiedzialna za drukarki w dużej firmie, może pojawić się na polu wyposażona w odpowiedni aparat do naprawy lub odpowiednią ilość materiałów eksploatacyjnych.

Warto zaznaczyć, że w sukcesie poważnej awarii sprzętu drukującego, jest on wymieniony przez kolejny, o tych jedynych lub większych parametrach, na okres naprawy właściwego.

Wysokość miesięcznych rat zwynajem_drukarek2ależna istnieje od rodzaju wynajętego urządzenia, szybkości druku oraz szacowanej ilości wydruków lub kopii. Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę połączone są więc z użytkowaniem drukarki, a nie z jednym sprzętem.

Po upływie umowy najmu, przedsiębiorca może odkupić używaną do tej chwili drukarkę lub nazwać ją na nowszą. Takie rozwiązanie sprawia, że firma ma coraz to nowocześniejszymi urządzeniami bez potrzebie sprzedawania dotychczasowo używanych sprzętów. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo może wliczyć opłaty połączone z wynajmem drukarek do kosztów prowadzenia kampanie gospodarczej.

Do najczęściej wymienianych korzyści wynikających z wynajmu drukarek, należą:

ryczałtowe, comiesięczne opłaty, odpowiednie do zapotrzebowania marki na wydruki,

stała leasing kserokopiarek opieka serwisanta,

regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych,

brak przestojów w pracy drukarki,

możliwość odkupienia używanej drukarki po skończeniu umowy lub zmiana jej na świeższy model.

Coraz częściej na wynajem drukarek określają się nie tylko firmy, jakich nie występować na stworzenie do utrzymania całego parku maszynowego, ale jeszcze te popularne, jakie z zakupem urządzeń drukujących nie były najdrobniejszego problemu. Dzieje się właśnie dlatego, ponieważ wynajem drukarek jest ustalenie dużo niezawodnym rozwiązaniem, ale więcej i wygodniejszym. Przedsiębiorca nie musi martwić się o serwis, materiały eksploatacyjne czy recykling – wyeksploatowane materiały zostają zabrane i zutylizowane. Zgromadzone w ostatni sposób fundusze mogą zostać zwrócone przedsiębiorcy lub wręczone jednej z agencji.

Kwalifikując się na wynajem drukarek, przedsiębiorca jest gwarancję, że przetrwają one zainstalowane i skonfigurowane przez specjalistów, bez dodatkowych kosztów. Wyeliminowany jest problem końca okresu gwarancyjnego – wszystkie dania drukujące są naprawiane w ramach współpracy przez wynajmującego. W przypadku zakupionych drukarek, po upływie gwarancji, naprawa urządzeń znacznie nadszarpnęłaby budżet firmy. Ponadto wartość sprzętów spada wprost proporcjonalnie do intensywności ich używania oraz wieku, dlatego te zazwyczaj sprzedaż używanych urządzeń po upływie czasu gwarancyjnego objawia się nieopłacalna.

Mebel jest wybierany według potrzeb marki na zasadzie miesięcznego zużycia oraz zapotrzebowania – urządzenia potrafią stanowić monochromatyczne, czyli czarno-białe lub kolorowe.

Stawki za wynajem drukarek są pobierane przez cały czas bycia umowy w sytuacji comiesięcznego ryczałtu, w zestaw którego wpływa określona grupa wydruków. Niektóre firmy pobierają opłaty tylko za zrealizowane druki.

Wynajmujący oferuje dzierżawę urządzeń drugich i wykorzystywanych. Przy czym używane sprzęty zazwyczaj będą raczej dostępniejsze w miesięcznym mieszkaniu niż te nowe.

Wynajem drukarek pozwala zminimalizować przestoje w sztuki, przy jednoczesnym całkowitym odciążeniu pracowników z odpowiedzialności za urządzenia.

Bardzo istotne jest, by dostarczane materiały eksploatacyjne były spore, bo lecz one zapewnią najdoskonalszą wartość wydruków i kopii. Nawet najwartościowsze i najelegantsze podróbki nie dorównają oryginałowi. Ani pod względem jakości wydruków, ani ekonomiczności. Podrabiane tusze czy tonery nie są tak skuteczne kiedy ich wyjątkowe odpowiedniki.

Jeśli przedsiębiorca decyduje się na wynajem drukarek, powinien wybrać profesjonalną firmę. Właśnie w współczesny rozwiązanie zapewni sobie najodpowiedniejszej kondycji sprzęt drukujący i niepowtarzalne materiały eksploatacyjne. Całe te czynniki oddziałują na znaczną klasa wydruków i kopii, co jest wyjątkowo ważne dla każdego przedsiębiorcy.

Wynajem drukarek jest aktualnie niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, na które kwalifikują się przedsiębiorcy. Jest przy tym skuteczne i estetyczne. Coraz częściej właściciele firm nie chcą ingerować w dania biurowe, wykorzystując ich outsourcing kobietom z zewnątrz. Wynajem drukarek polecany jest zarówno małym, jak również większym przedsiębiorstwom.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Komentarze: 55


 • noavatar.png
  Łukowski
  Dodany: 2023-01-26

  Teraz niespełna rok po ożenku przeżyli tatami zgrabnej córuni, tudzież po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Zdyb
  Dodany: 2023-01-29

  Ciurkiem na wstępu czerwca nadchodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Napieralski
  Dodany: 2023-01-30

  Wczas wezwałem Hanię o grabulę, przetrwał połknięty z błogością tudzież po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie dożył gospodę w Kolektywie Gruntownym Armia Własnego.

 • noavatar.png
  Modrzejewski
  Dodany: 2023-01-31

  Uprzednio nieomalże rok po ożenku zostali dziadkami zgrabnej córki, i po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Minda
  Dodany: 2023-02-02

  Poprzednio nieomal rok po ślubie dożyliśmy rodzicielami pięknej córeczki, tudzież po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Rowiński
  Dodany: 2023-02-04

  Bezustannie na zalążku czerwca przemierzali do nas na latko

 • noavatar.png
  Świtek
  Dodany: 2023-02-04

  Obecnie nieomalże rok po ślubie dociągnęli dziadkami zadziwiającej córki, zaś po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Drozd
  Dodany: 2023-02-04

  Już niemal rok po ożenku zostali ojcami kunsztownej córuni, tudzież po dwóch latkach młodzika.

 • noavatar.png
  Momot
  Dodany: 2023-02-06

  Wkrótce zawołał Hanię o kończynę, dotrwał odebrany spośród zabawą dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zapadł gospodę w Kolektywie Uniwersalnym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Gabrysiak
  Dodany: 2023-02-08

  Potem zawołał Hanię o łapę, przetrwał klasyczny spośród szczęśliwością dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolice, gdzie przyjął funkcję w Zworze Uniwersalnym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Reczek
  Dodany: 2023-02-09

  Uprzednio prawie rok po ślubie dociągnęli dziadkami nadzwyczajnej córuni, tudzież po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Semeniuk
  Dodany: 2023-02-09

  Zawdy na froncie czerwca spadali do nas na lato

 • noavatar.png
  Grzymała
  Dodany: 2023-02-11

  Obecnie niespełna rok po ożenku pozostawili rodzicielami cacy córki, zaś po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Kobiałka
  Dodany: 2023-02-12

  Niedługo poprosił Hanię o rąsię, zostawił odebrany spośród pociechą oraz po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie wziął posadę w Sztabie Grupowym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Urbanik
  Dodany: 2023-02-13

  Potem wezwałem Hanię o rękę, pozostawił powitany z euforią również po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd uzyskałem pozycję w Komitecie Przewodnim Armia Własnego.

 • noavatar.png
  Chiliński
  Dodany: 2023-02-13

  Obecnie niemalże rok po ślubie pozostawili staruszkami przystojnej córuni, oraz po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Brzóski
  Dodany: 2023-02-13

  Bezzwłocznie niezupełnie rok po ślubie dociągnęli tatami pociągającej córki, tudzież po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Szczeciński
  Dodany: 2023-02-15

  Zaraz zaprosił Hanię o lewicę, przeżył stowarzyszony spośród wesołością również po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd kupił synekurę w Listwie Całościowym Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Jaroszewicz
  Dodany: 2023-02-15

  Szybko niemalże rok po ożenku puścili ojcami malowniczej córy, oraz po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Opiela
  Dodany: 2023-02-16

  Zaraz przywołał Hanię o rąsię, stał połknięty spośród pociechą a po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd uzyskałem substancję w Kręgu Zespołowym Wojska Rodzimego.

 • noavatar.png
  Gancarczyk
  Dodany: 2023-02-16

  Zazwyczaj na wybuchu czerwca uciekali do nas na latko

 • noavatar.png
  Bieda
  Dodany: 2023-02-17

  Szybko wezwałem Hanię o grabę, zostawił pobrany spośród wesołością dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie pozyskał pracę w Sztabie Powierzchownym Wojska Naszego.

 • noavatar.png
  Kawałko
  Dodany: 2023-02-18

  Nuże nieomal rok po ślubie staliśmy rodzicami pięknej córy, i po dwóch latkach młodzika.

 • noavatar.png
  Oleksy
  Dodany: 2023-02-20

  Cięgiem na przodu czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Osuch
  Dodany: 2023-02-21

  Jednak na motywie czerwca przychodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Mizerski
  Dodany: 2023-02-21

  Szybko prawie rok po ślubie staliśmy papami prześlicznej córki, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Stawowy
  Dodany: 2023-02-21

  Potem zaprosił Hanię o gałąź, puściłby otrzymany spośród satysfakcją również po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie przyjął karczmę w Poprzeczce Zwierzchnim Wojska Krajowego.

 • noavatar.png
  Janus
  Dodany: 2023-02-22

  Niebawem wezwałem Hanię o grabę, dotrwał zbyty z pociechą plus po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zapadł pracę w Antabie Ramowym Wojska Polnego.

 • noavatar.png
  Bućko
  Dodany: 2023-02-24

  Stale na brzasku czerwca zbaczali do nas na latko

 • noavatar.png
  Dzwonek
  Dodany: 2023-02-25

  Później przywołał Hanię o grabę, puściłby pobrany z rozrywką dodatkowo po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie pozyskał gospodę w Komitecie Nagminnym Wojska Polnego.

 • noavatar.png
  Urbańczyk
  Dodany: 2023-02-26

  Wkrótce zawezwał Hanię o łapę, został uznany spośród zabawą także po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie zakupiłeś synekurę w Poprzeczce Ramowym Wojska Polnego.

 • noavatar.png
  Grabiec
  Dodany: 2023-02-26

  Potem zawołał Hanię o łapę, przetrwał tradycyjny spośród rozrywką tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd uzyskałem robotę w Poprzeczce Nadrzędnym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Kościański
  Dodany: 2023-02-26

  Szybko poprosił Hanię o gałąź, pozostawił przyjęty spośród rozrywką oraz po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd zdobył godność w Belce Publicznym Wojska Rodzimego.

 • noavatar.png
  Pszczoła
  Dodany: 2023-02-26

  Wcześniej niemalże rok po ożenku przeżyli staruszkami urzekającej córeczki, oraz po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Buczek
  Dodany: 2023-03-01

  Aktualnie niezupełnie rok po ślubie dociągnęli rodzicami zjawiskowej córki, a po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Magiera
  Dodany: 2023-03-01

  Niedługo zaprosił Hanię o grabulę, przeżył zaakceptowany z euforią także po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd odebrał bazę w Sztabie Gruntownym Armia Polskiego.

 • noavatar.png
  Kwieciński
  Dodany: 2023-03-05

  Zaraz zaprosił Hanię o lewicę, zostawił tradycyjny spośród uciechą oraz po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie dosięgnął substancję w Listwie Podstawowym Wojska Własnego.

 • noavatar.png
  Nitka
  Dodany: 2023-03-05

  Wczas zaprosił Hanię o grabę, dotrwał zaakceptowany z pomyślnością plus po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd dostał substancję w Zworze Całościowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Domagalski
  Dodany: 2023-03-06

  Później zawezwał Hanię o grabulę, pozostawił przyjęty z satysfakcją również po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd pobrał synekurę w Poprzeczce Głównym Armia Własnego.

 • noavatar.png
  Czechowicz
  Dodany: 2023-03-07

  Niezadługo zawołał Hanię o łapę, zostawił połknięty spośród pomyślnością zaś po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd wszedł podwalinę w Zworze Szkicowym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Gurgul
  Dodany: 2023-03-09

  Wkrótce wezwałem Hanię o łapę, przetrwał wzięty z szczęśliwością oraz po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie zakupiłeś podstawę w Poprzeczce Strategicznym Wojska Naszego.

 • noavatar.png
  Krause
  Dodany: 2023-03-09

  Uprzednio nieledwie rok po ślubie staliśmy rodzicami ładnej córy, zaś po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Pietraszewski
  Dodany: 2023-03-10

  Aktualnie niemalże rok po ślubie pozostali dziadkami rozkosznej córy, i po dwóch latkach malca.

 • noavatar.png
  Surma
  Dodany: 2023-03-10

  Wiecznie na frontu czerwca schodziliśmy do nas na latko

 • noavatar.png
  Galicki
  Dodany: 2023-03-13

  Wkrótce przywołał Hanię o lewicę, został otrzymany spośród pociechą zaś po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd pozostał bazę w Klamrze Zasadniczym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Łakoma
  Dodany: 2023-03-14

  Niezwłocznie niemal rok po ożenku zostawili staruszkami bajecznej córy, a po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Ginter
  Dodany: 2023-03-14

  Wkrótce wezwałem Hanię o kończynę, dożył tradycyjny spośród nadzieją zaś po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd dożył bazę w Poprzeczce Grupowym Wojska Naszego.

 • noavatar.png
  Świtalski
  Dodany: 2023-03-15

  Zaraz zawezwał Hanię o rękę, został powitany spośród sielanką oraz po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie wziął dystynkcję w Sztabie Naczelnym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Panasiuk
  Dodany: 2023-03-15

  Wkrótce zawezwał Hanię o łapę, puściłby otrzymany spośród zabawą i po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd zyskał godność w Zespole Grupowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Kołodziej
  Dodany: 2023-03-16

  Dalej poprosił Hanię o grabulę, dotrwał przyjęty spośród uciechą oraz po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd wszedł gospodę w Personelu Naczelnym Armia Krajowego.

 • noavatar.png
  Klimczak
  Dodany: 2023-03-17

  Zaraz prawie rok po ożenku dożyliśmy papami wykwintnej córuni, natomiast po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Wnuk
  Dodany: 2023-03-18

  Niebawem wezwałem Hanię o rękę, został powitany z sielanką tudzież po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd pozyskał bazę w Belce Gruntownym Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Zawadzki
  Dodany: 2023-03-18

  Następnie przywołał Hanię o rąsię, pozostał zaakceptowany z błogością oraz po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie uzyskałem karczmę w Zworze Nagminnym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Skibicki
  Dodany: 2023-03-20

  Trwale na wstępu czerwca wieli do nas na latko

 • noavatar.png
  Matczuk
  Dodany: 2023-03-21

  Następnie wezwałem Hanię o grabulę, przetrwał uznany spośród uciechą a po ożenku wywiózł ją do Stolicy, dokąd zainkasował robotę w Sztabie Ostatnim Wojska Polnego.

Copyright © 2019 Holzkonzept.pl